Skrzydło XDEEP ZEOS 28/38 z kieszeniami i adapterem

Skrzydło XDEEP ZEOS 28/38 z kieszeniami i adapterem

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka

ZEOS 28 jest idealnym rozwiązaniem do nurkowań z mniejszym obciążeniem.

Jacket ZEOS 28/38 z kieszeniami i adapterem

firmy

producent: xDEEP

W zestawie otrzymują Pańśtwo:

· Worek ZEOS 28 lub 38

· Uprząż TECal lub TECsx (z płytą stalową)

· Kieszenie balastowe dwuczęściowe

· Adapter do pojedynczej butli

· Pas do butli – 2 szt

 

Worek ZEOS 28 zmniejszoną wersją skrzydła ZEOS 38.


ZEOS 28 jest idealnym rozwiązaniem do nurkowań z mniejszym obciążeniem, w ciepłych wodach lub dla osób mniejszej postury. 

ZEOS 28, współdzieli wszystkie rozwiązania konstrukcyjne ze skrzydłem ZEOS 38, a więc:

  • Zredukowane martwe strefy, czyli te części worka, które nie biorą czynnego udziału w zapewnieniu pływalności.
  • Zmniejszona szerokość, dzięki czemu nie wystaje ponad obrys butli. Zmniejsza to wydatnie opór hydrodynamiczny i skutkuje zdecydowaną poprawą wygody opróżniania worka, wspomagając tym samym prawidłowy trym.
  • Zamek umożliwiający dostęp do wnętrza powłoki zewnętrznej umiejscowiony jest od strony butli, przez co nie ma potrzeby rozkręcania zestawu by dostać się do pęcherza wewnętrznego.
  • Adapter inflatora umieszczony asymetrycznie, w miejscu nie powodującym kolizji z zaworem butli, pierwszym stopniem automatu lub wężami.
  • Minimalistyczna konstrukcja, pozbawiona wszelkich zbędnych elementów (taśmy, gumy), mogących być przyczyną zaczepienia.
  • Cztery otwory mocujące umieszczone na wewnętrznej taśmie wzmacniającej zapewniają dużą swobodę regulacji położenia skrzydła względem płyty.

 

Uprząż TECal z kieszeniami balastowymi

Jest idealnym rozwiązaniem dla osób nurkujących z pojedynczą butlą i może być używana z każdym standardowym skrzydłem nurkowym.

Kieszenie balastowe

Kieszenie balastowe xDEEP są kieszeniami dwuczęściowymi, w których balast jest przechowywany w wyjmowalnych zasobnikach, które ułatwiają przenoszenie balastu i zmniejszają niebezpieczeństwo przypadkowej utraty balastu podczas wykonywania ćwiczeń. 
Przednia część kieszeni została usztywniona taśmą, co zdecydowanie ułatwia wkładanie zasobników z balastem. 
Kieszenie mocowane są do płyty, dzięki czemu pozostają stabilne niezależnie od aktualnej pozycji pod wodą. 

Płyta aluminiowa

Płyta wykonana została z aluminium EN AW-5754 (PA11) o wysokiej odporności na słoną wodę. Wszystkie krawędzie zewnętrzne, otwory oraz szczeliny zostały dokładnie wykończone poprzez obróbkę ręczną. 

Konstrukcja płyty umożliwia bardzo dużą swobodę i prezycję regulacji położenia skrzydła względem uprzęży, dzięki trzem otworom przeznaczonym do montażu skrzydła oraz szczelinie umieszczonej w dolnej części. 
W płycie wykonane zostały szczeliny służące do montażu argonówki oraz skrzydła z wbudowanym adapterem pojedynczej butli. 
Dodatkowe cztery szczeliny umożliwiają montaż dwóch butli w konfiguracji rozseparowanej, co bywa bardzo przydatne na wyjazdach miejsc, gdzie wypożyczenie twinsetu jest niemożliwe. 

Taśma uprzęży

Uprząż wyposażona jest w taśmę o długości 3.5m, której duża sztywność ułatwia zakładanie i zdejmowanie. 

D-Ringi i stopery

Solidne D-Ringi o przekroju 5mm, podobnie jak stopery, wykonane zostały ze stali nierdzewnej a następnie wykończone przez chromowanie. 
Standardowo uprząż wyposażona jest w dwa D-Ringi gięte, umieszczone na pasach naramiennych, dwa D-Ringi proste na pasie krocznym oraz D-Ring gięty będący elementem lewej kieszeni balastowej. 

Pas kroczny

Uprząż wyposażona jest w pas kroczny wykonany z miękkiej taśmy, co zabezpiecza skafander przed przecieraniem. 

Stabilizator inflatora

Na lewym pasie naramiennym umieszczony został stabilizator inflatora, wykonany z gumy o przekroju 7mm.
Stabilizator umocowany jest przy pomocy stopera, który umożliwia jego regulację jednocześnie zapobiegając samoczynnemu przesuwaniu.

Opinie użytkowników

Wczytaj więcej opini